Medarbetare

 

Ledning

Gunnar Åkerman

VD
08-522 98 403
akerman@investerum.se

Stockholm City - Huvudkontor

Krister Huth

Administrativ chef
08-522 98 451
k.huth@investerum.se

Stockholm City - Huvudkontor

Anne-Christine Berglund

Ekonomichef
08-522 98 402
berglund@investerum.se

Stockholm City - Huvudkontor

 

 

Administration

Marianne Hanis

Administrative controller
08-522 98 424
hanis@investerum.se

Stockholm City - Huvudkontor

Annica Olby

Administration / Personal
08-522 98 428
olby@investerum.se

Stockholm City - Huvudkontor

Victor Setterlund

Administration / IT-ansvarig
Via externt konsultbolag
08-522 98 426
setterlund@investerum.se

Stockholm City - Huvudkontor

Gustaf Huth

Administration
08-522 98 455
g.huth@investerum.se

Stockholm City - Huvudkontor

 

Kapitalförvaltare

Roland Dahlman

Kapitalförvaltare

dahlman@investerum.se

Stockholm City - Huvudkontor

Roland Dahlman är kapitalförvaltare och har lång erfarenhet från både derivat- och aktiemarknaden samt den internationella finansmarknaden. Han kommer närmast från Erik Penser Bankaktiebolag där han bl.a. arbetade med institutionellt mäkleri.

 

Investeringsrådgivare

Joakim Huth

Investeringsrådgivare

08-632 50 22
j.huth@investerum.se

Stockholm Kista

 

Peter Bonerud

Investeringsrådgivare / Försäkringsförmedlare
Anknutet ombud
08-632 51 13
bonerud@investerum.se

Stockholm Kista

 

Jan Steninger

Investeringsrådgivare / Försäkringsförmedlare
Anknutet ombud
08-632 51 11
steninger@investerum.se

Stockholm Kista

 

Stefan Ullman

Investeringsrådgivare / Försäkringsförmedlare
Anknutet ombud
018-186630
ullman@investerum.se

Uppsala

 

Mikael Forsberg

Investeringsrådgivare / Försäkringsförmedlare

08-522 98 453
forsberg@investerum.se

Stockholm City - Huvudkontor

 

Adrian Lawson

Investeringsrådgivare / Försäkringsförmedlarassistent
08-522 98 423
lawson@investerum.se

Stockholm City - Huvudkontor

 

Carl Johan Kinberg

Investeringsrådgivare

08-522 98 400
kinberg@investerum.se

Stockholm City - Huvudkontor

 

Magnus Danielsson

Investeringsrådgivare
08-522 98 411
danielsson@investerum.se

Stockholm City - Huvudkontor

 

Daniel Margell

Investeringsrådgivare / Försäkringsförmedlare
08-522 98 452 / 0702-545247
margell@investerum.se

Stockholm City - Huvudkontor

 

 

Rådgivarassistenter

Anette Bonerud

Rådgivarassistent
08-632 51 18
a.bonerud@investerum.se

Stockholm Kista

 

Account Managers

Gabriel Broth

Senior Account Manager
08-522 98 421
broth@investerum.se

Stockholm City - Huvudkontor

Hans Ehliar

Account Manager
08-522 98 472
ehliar@investerum.se

Stockholm City - Huvudkontor

Christian Zehendner

Account Manager
08-522 98 407
zehendner@investerum.se

Stockholm City - Huvudkontor

Peär Karlström

Account Manager
08-522 98 474
karlstrom@investerum.se

Stockholm City - Huvudkontor

Oskar Callin

Account Manager
08-522 98 473
callin@investerum.se

Stockholm City - Huvudkontor

Erik Wikingskiöld

Account Manager
08-522 98 476
wikingskiold@investerum.se

Stockholm City - Huvudkontor

Carl Gustafsson Frick

Account Manager
08-522 98 456
gustafsson@investerum.se

Stockholm City - Huvudkontor

Gustav Enhörning

Account Manager
08-522 98 478
enhorning@investerum.se

Stockholm City - Huvudkontor

Björn Bjurling

Marknadsförare
073-646 50 08
bjurling@investerum.se

Stockholm Kista

^ Till toppen av sidan